Вишиванка – ексклюзивна річ, яка купується надовго. Кожна футболка, сорочка, сукня з вишивкою, незалежно від матеріалу полотна й орнаменту, вимагає охайного носіння та правильного, делікатного догляду. Щоб виріб довше зберігав первинний вигляд, важливо знати, як прати вишиванку, розуміти нюанси сушіння й прасування. Про це сьогодні розкажемо ми, фахівці етно магазину «Галичанка».
Вишиванки, зроблені суто з натуральних тканин, прати бажано саме вручну. Цей делікатний спосіб допоможе уникнути усадки, мінімізувати втрату кольору, не допустити появи висмикннутих ниток. Нюанси правильного прання вишиванки руками:
Порада: щоб зберегти кольори яскравими надовго, ополіскуємо сорочку двічі. Вдруге – у холодній воді, з додаванням оцту. Пропорції наступні: 1 ст. л., 2 ст. води.
Вишиванку з шифону не відтискаємо взагалі. Тільки вирівнюємо всі загнуті краї, кладемо виріб на рівну горизонтальну поверхню, аби забрати вологу, а вже потім сушимо.
Деякі сучасні вироби з орнаментом можна прати у пральній машинці. Тут все дуже просто!
Крок 1. Вишиванку вивертаємо, кладемо у спеціальний мішок для прання, щоб орнамент не пошкодився в процесі прання. Засипаємо порошок. Чудово підійде дитячий або гель. Прати її треба окремо від іншого одягу.
Крок 2. Обираємо делікатний чи ручний режим прання, виставляємо температуру. Дивимося етикетку, там буде вся інформація щодо оптимальної температури. Здебільшого, це 30-40 °C.
Крок 3. Перемо без віджиму. Краще відтиснути самостійно після прання, бо можуть вилізти нитки, та й саме полотно буде зім’ятим. Потім сушимо.
Як відновити стару вишиванку, якщо полотно з роками пожовтіло? Повернути її до первинного вигляду можна з використанням аптечних засобів. Найбільш поширений та безпечний спосіб – ацетилсаліцилова кислота (аспірин).
Пропорції такі: 4 л теплої води – 7-10 таблеток. Звертаємо увагу наскільки одяг жовтий. Якщо дуже сильно, беремо 10 і більше штук. Кидаємо аспірин у воду, чекаємо повного розчинення, тоді занурюємо вишиванку.
Готуємося, що процес буде довгий. Може знадобитися 3-8 годин. Тоді пожовтіння повністю зникне. Регулярно перевіряємо стан сорочки. Коли результат нас влаштовує, і вишиванка повернула первинний колір, витягуємо її, ретельно ополіскуємо водою. Сушимо за правилами, згаданими нижче.
З правильним пранням та відбілюванням розібралися. Тепер розповімо про завершальні етапи – сушіння, прасування.
Перед сушінням ставимо вишиванку на рушник, обережно вирівнюємо всі кути. Згортаємо все «рулетиком», чекаємо 5 хвилин. Після цього ще раз струшуємо, аби все вирівнялося. Далі ставимо сушити в місце без сонця. Інакше нитки, полотно будуть поступово втрачати колір. Уникаємо обігрівачів, батарей, рушників для сушки. Нехай висихає природним шляхом.
Прасуємо виріб ще вологим. Вивертаємо, розправляємо на прасувальній дошці. Зверху стелимо білу тонку тканину чи марлю. Температура праски – 200 °C. Місця без вишивки обережно пропрасовуємо з обох боків. Далі ставимо вишиванку на вішак для повного охолодження. Готово!
Тепер ви знаєте як відбілити вишиванку, попрати, висушити, попрасувати її правильно. Шукаєте виріб гарної якості за відмінною ціною? Завітайте на сайт магазину «Галичанка». Широкий асортимент, стильні фасони. Чекаємо кожного!
Więcej artykułów
За традицією, сніп на Святвечір ставиться на стіл як атрибут єднання поколінь і запорука успіху на наступний рік. Це символізує дух предків, які, за віруваннями, приходять на Святвечір, щоб поблагословити родину. Цей сніп з колосків, також відомий як різдвяний дідух, є важливою частиною народних обрядів. Дідух — це символ, що уособлює давні традиції нашої держави та пов'язаний з циклом природних явищ і сільськогосподарськими ритуалами. Святковий оберіг - сніп із пшениці, жита, вівса чи іншого зерна, який символізує достаток, родинний добробут і зв’язок з предками. Дідух на Різдво займає особливе місце в нашому побуті, адже його ставлять на почесному місці в оселі на час святкових днів. Це не просто святковий декор, а й живий символ національної пам’яті нашого народу.
Свято Маланки: історія, цікаві ворожіння для дівчат у ніч на Василя
Кожне релігійне свято в Україні має особливу історію, незмінні звичаї і традиції. Стосується це й Старого нового року або свята Маланки. Через реформу церковного календаря його дата змістилася. Тепер святкуємо в ніч з 31 грудня на 1 січня, а не з 13 на 14 січня, як це було ще два роки тому. Та від цього колорит "Маланки", цікава історія свята, а також звичка дівчат ворожити на долю та судженого нікуди не зникли. Що ж це за свято, як у "староноворічну" ніч дізнатися своє майбутнє розповідаємо далі!
Свято Миколая в інтернет-магазині «Галичанка»!
Тільки з 11.11.24 по 6.12.24 кожна третя* річ у вашому чеку – абсолютно безкоштовно! (*найдешевша позиція у чеку).
Godziny otwarcia sklepów markowych