Українські орнаменти: символіка, різновиди та багатство традицій Українська вишиванка — це унікальне явище культури, яке відображає багатовікову історію, традиції та світогляд наших предків. Кожна модель відрізняється своїм вишиттям. Орнамент — це декоративний візерунок, що складається з повторюваних елементів, які створюють гармонійний малюнок. Українська культура зберігає унікальну спадщину у вигляді орнаментів, які відображають багатство духовного світу наших предків. Українські орнаменти є не лише декоративними елементами, але й потужними символами, які розповідають про життя, традиції та вірування.
За традицією, сніп на Святвечір ставиться на стіл як атрибут єднання поколінь і запорука успіху на наступний рік. Це символізує дух предків, які, за віруваннями, приходять на Святвечір, щоб поблагословити родину. Цей сніп з колосків, також відомий як різдвяний дідух, є важливою частиною народних обрядів. Дідух — це символ, що уособлює давні традиції нашої держави та пов'язаний з циклом природних явищ і сільськогосподарськими ритуалами. Святковий оберіг - сніп із пшениці, жита, вівса чи іншого зерна, який символізує достаток, родинний добробут і зв’язок з предками. Дідух на Різдво займає особливе місце в нашому побуті, адже його ставлять на почесному місці в оселі на час святкових днів. Це не просто святковий декор, а й живий символ національної пам’яті нашого народу.
Кожне релігійне свято в Україні має особливу історію, незмінні звичаї і традиції. Стосується це й Старого нового року або свята Маланки. Через реформу церковного календаря його дата змістилася.
Тільки з 11.11.24 по 6.12.24 кожна третя* річ у вашому чеку – абсолютно безкоштовно! (*найдешевша позиція у чеку)
В Україні здавна існувало чимало цікавих свят. Більшість з них відзначаємо й дотепер. Наприклад, Свято Св. Андрія, який за новим календарем зараз припадає на 30 листопада. Кажуть, що цього дня молоді дівчата, за допомогою низки ворожінь, можуть дізнатися власну долю, зокрема й побачити майбутнього чоловіка. Наразі тенденція до подібного дозвілля менш поширена і не сприймається серйозно, але іноді задля розваги гадання на Андрія дівчатами все ж практикуються.
Українці обожнюють свій одяг з національним орнаментом! Це дуже помітно з того, наскільки незамінними в нашому гардеробі стали вишиванки. Дедалі більше громадян обирають подібне вбрання для повсякденного носіння, бо створити образ з вишитою сорочкою чи футболкою насправді не складає жодних труднощів. Ми вже неодноразово підтверджували це й у наших матеріалах, демонструючи те, що одяг з вишивкою чудово комбінується практично з усім. Ключовим тут є слово "практично", бо маємо винятки. Сьогодні покажемо, яких образів з вишиванкою слід уникати.
НЕЗЛАМНІ, «Галичанка» та Леонід Мартинчик обʼєдналися у благодійній співпраці, мета якої - подарувати вишиту сорочку захисникам України, які зараз проходять лікування та реабілітацію в центрі UNBROKEN.
Вишиті сорочки, футболки сукні, спідниці тощо носять усі — і дорослі, і діти! Цей елемент одягу наразі посідає вагоме місце в нашому житті. Про чоловічі та жіночі вишиванки ми писали неодноразово, але як щодо наймолодших? Сучасні виробники сьогодні пропонують чимало дитячих вишиванок. Буденні чи святкові варіації — обирати лише вам. Спеціалісти інтернет-магазину "Галичанка", сьогодні складемо стильні аутфіти з вишитим одягом для дітей на кожну з пір року. Користуйтеся!
Невдовзі осінь. Багато хто жартома називає цю пору улюбленою для батьків, адже діти повертаються до школи. Та перш ніж настане 1 вересня, дорослим належить пройти квест під назвою "зберемо дитину в школу". Покупка канцелярії, форми (рідко, але все ж), повсякденного одягу — усе це забирає чимало часу й нервів. А ще ж шкільна "лінійка" і дитяча вишиванка. Якщо в інших пунктах ми не порадники, то з останнім залюбки допоможемо. Ну що, підберемо стильну вишиванку для хлопчика і дівчинки на 1 вересня разом.