Невдовзі осінь. Багато хто жартома називає цю пору улюбленою для батьків, адже діти повертаються до школи. Та перш ніж настане 1 вересня, дорослим належить пройти квест під назвою "зберемо дитину в школу". Покупка канцелярії, форми (рідко, але все ж), повсякденного одягу — усе це забирає чимало часу й нервів. А ще ж шкільна "лінійка" і дитяча вишиванка. Якщо в інших пунктах ми не порадники, то з останнім залюбки допоможемо. Ну що, підберемо стильну вишиванку для хлопчика і дівчинки на 1 вересня разом.
Як же вибрати вишиванку для дівчинки чи хлопчика на 1 вересня? Що врахувати, аби вбрання тішило не кілька разів у рік, а підійшло для більшості свят? Відповіді на ці й інші питання, включно з корисними порадами, даємо нижче.
При виборі дитячої вишиванки варто врахувати:
Тепер поговоримо про цікаві моделі вишиванок для дітей, які можна обрати на 1 вересня різним віковим категоріям школярів. Розглянемо базові та креативні варіанти.
Зараз обмежень стосовно одягу в закладах освіти практично немає. Та все ж більш ошатно на 1 вересня будуть виглядати білі вишиванки для дівчинки і хлопчика з класичним орнаментом — геометрія або квіти. Подібне вбрання потім можна одягати на свята чи урочистості.
Для дівчинки пропонуємо моделі "Калинка" (вільний крій, оригінальні вставки, в міру широкі рукава, невелика червоно-чорна "калинова" вишивка хрестиком в зоні рукавів і манжетів) та "Олеся" (об'ємний геометризовано-квітковий орнамент — рукави, вертикальний геометричний мінімалізм — передня частина) — найкращі варіанти під сарафан, спідницю чи штани.
Хлопчикам підійде виріб "Всеволод" (вільний крій, великий однотонний квітковий геометризований орнамент — передня частина виробу і манжети. Доступні кольори: зелена, синя вишивка (біле полотно), біла (темно-синє полотно).
Ну і як же без суконь? Придивіться до моделей "Еля" (універсальна, чорний колір, прямий крій, невеликий однотонний білий орнамент в зоні рукавів і в нижній частині плаття) та "Дзвінка" (святкова, з прямою спідницею, об'ємними рукавами, великим червоно-чорним орнаментом (рукави і передня частина) + пояс). Вони зовсім різні, але тим і чудові!
Хочете, щоб ваш син чи донька на 1 вересня були в центрі уваги? Придивіться до креативніших варіацій:
Усі ці й безліч інших варіантів дитячої вишиванки на 1 вересня ви можете знайти на сайті магазину "Галичанка". Заходьте, дивіться асортимент, здійснюйте замовлення. Бажаєте приміряти виріб перед покупкою? Завітайте у фізичні магазини у Львові. Адреси — на головній сторінці сайту. Ласкаво просимо!
Ще статті
Українські орнаменти вишиванок по регіонах
Українські орнаменти: символіка, різновиди та багатство традицій Українська вишиванка — це унікальне явище культури, яке відображає багатовікову історію, традиції та світогляд наших предків. Кожна модель відрізняється своїм вишиттям. Орнамент — це декоративний візерунок, що складається з повторюваних елементів, які створюють гармонійний малюнок. Українська культура зберігає унікальну спадщину у вигляді орнаментів, які відображають багатство духовного світу наших предків. Українські орнаменти є не лише декоративними елементами, але й потужними символами, які розповідають про життя, традиції та вірування.
За традицією, сніп на Святвечір ставиться на стіл як атрибут єднання поколінь і запорука успіху на наступний рік. Це символізує дух предків, які, за віруваннями, приходять на Святвечір, щоб поблагословити родину. Цей сніп з колосків, також відомий як різдвяний дідух, є важливою частиною народних обрядів. Дідух — це символ, що уособлює давні традиції нашої держави та пов'язаний з циклом природних явищ і сільськогосподарськими ритуалами. Святковий оберіг - сніп із пшениці, жита, вівса чи іншого зерна, який символізує достаток, родинний добробут і зв’язок з предками. Дідух на Різдво займає особливе місце в нашому побуті, адже його ставлять на почесному місці в оселі на час святкових днів. Це не просто святковий декор, а й живий символ національної пам’яті нашого народу.
Свято Маланки: історія, цікаві ворожіння для дівчат у ніч на Василя
Кожне релігійне свято в Україні має особливу історію, незмінні звичаї і традиції. Стосується це й Старого нового року або свята Маланки. Через реформу церковного календаря його дата змістилася.